Træner og holdledere

Rødovre Ishockey Klub

Rødovre Parkvej 425

2610 Rødovre

E-mail: rsik@rsik.dk

Trænere og holdledere

 

Årgang U7

 

Cheftræner: Peter Unger

Telefon:+45 22 43 84 82

 

Holdleder: Nanna Strunge

Telefon: +45 60 16 13 03

E-mail: nannamaria22@gmail.com

 

Holdleder: Kristina Anderson

Telefon: +45 22 18 79 53

E-mail: andersson-78@hotmail.com

 

 

Årgang U9

 

Cheftræner: Peter Unger

Telefon:+45 22 43 84 82

 

Holdleder: Mia Jensen

Telefon:+45 60 60 60

E-mail: U9rsik@gmail.com

 

Holdleder: Gine Vestergaard Nielsen

Telefon: +45 31 33 37 69

E-mail: U9rsik@gmail.com

 

 

Årgang U11

 

Cheftræner: Sebastian Alsing

Telefon:+45 61 77 45 70

E-mail: Alsingandersen10@hotmail.com

 

Assisterende træner: Stephan Fogdal

Telefon: +45 31 31 78 21

E-mail: Stephanfogdal@gmail.com

 

Assisternde træner: Theis Holritz

Telefon +45 51248103

E-mail: theisholritz@gmail.com

 

Holdleder: Martin Rossing

Telefon: +45 22 87 92 04

E-mail: rossing@hotmail.dk

 

Matrialemand Heino Eriksen

Telefon: +45 29 92 30 98

E-mail: heino2@hotmail.com

 

Matrialemand Jens Pasztor

Telefon: +45 41 15 09 78

E-mail: jenspasztor@gmail.com

 

Årgang U13

 

Cheftræner Anders Lundmark

Telefon: +45 20 23 68 04

E-mail: anders.lundmark65@gmail.com

 

Assisterende træner Jacob Holm

Telefon: +45 20 66 83 87

E-mail: Holm-2610@hotmail.com

 

Assisterende træner Thomas Nielsen

Telefon: +45 71 24 00 27

E-mail: Sylvestimport@yahoo.dk

 

Fys.- og ass. træner Gosia Leszkowicz

Telefon: +45 53 70 70 85

E-mail: leszkowiczg@gmail.com

 

Holdleder Kenneth Paaske

Telefon: +45 28 10 14 37

E-mail: kpa@datacon.dk

 

Materialemand Mads Schmidt Nielsen

Telefon: +45 23 39 39 39

E-mail: Mads.s.nielsen@gmail.com

 

Årgang U15

 

Chefræner Joen Luplau

Telefon: +45 20 20 54 20

E-mail: jsl@luplau-el.dk

 

Assisterende træner Frederik Rørth

 

Holdleder Thomas Lund Jensen

Telefon: +45 27 12 35 94

E-mail: dianaogthomas@hotmail.com

 

Materialemand Karsten Laursen

E-mail: kl@mightybulls.dk

 

Ass. Materialemand Lars Kring

Telefon: +45 26 71 84 81

 

Gamestat/Box bemanding Morten Andersen

Telefon: +45 51 36 30 34

E-mail: morten@casas.dk

 

Kørsel Mikael Larsen

E-mail: mikael@combibyg.dk

 

Økonomiansvarlig Christina Boesen

E-mail: christinaboesen@hotmail.com

 

Årgang U17

 

Chefræner Daniel Rasmussen

Telefon: +45 23 63 73 88

E-mail: daniel_rasmus@yahoo.dk

 

Assisterende træner Mikkel Ry

Telefon: +45 28 57 77 35

E-mail: rynielsen@hotmail.com

 

Holdleder Jens Galby

Telefon: +45 72 68 24 51

E-mail: ishockey@galby.dk

 

Årgang U20 og 1. Division

 

Cheftræner Brian Madsen

Telefon: +45 21 82 64 93

E-mail: bsmadsen@e-box.dk

 

Holdleder Erling Nielsen

Telefon: +45 22 31 02 45

E-mail: dkishockey@hotmail.com

 

Holdleder Thomas Frænell

Telefon: +45 29 37 98 05

E-mail: tdf@credocom.dk

 

Copyright @ All Rights Reserved